Kadın Atlet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Atlet, günlük hayatımızda oldukça önemli bir iç giyim ürünüdür. Bu nedenle sağlıklı ve kaliteli ürünler arasından tercih yapılmalı. Vücudun doğal tepkilerinden birisi olan terleme, kalitesiz atletler kullanılırsa sağlığımızın bozulmasına neden olabilir. Oysa terleme vücut sağlığı için oldukça önemli bir durumdur. Bu nedenle sağlıklı kumaşlardan üretilen kadın atlet çeşitleri satın alınması önerilir.


Günümüzden 10-15 sene öncesine kadar yaşlı ya da genç fark etmeksizin kadınlar hep aynı modeldeki atletleri kullanıyorlardı. Bu modelin askıları kalın yakası ise dantelliydi. Ancak günümüzde pek çok kadın atlet modeli üretilmektedir. Modellerdeki bu çeşitlilik nedeniyle artık atlet sadece sağlık için kullanılır olmaktan çıkmıştır.


Kadın Atlet Modelleri


Bayan atlet modelleri arasında; klasik atlet modelleri, sporcu atlet modelleri, atlet korse modelleri, hamile atlet modelleri, askılı atlet modelleri ve straplez atlet modelleri yer almaktadır. Peki, bu atlet modelleri arasından tercihte bulunurken nelere dikkat etmelisiniz?


 

  • Kadın atlet satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur atletin kumaşıdır. Özellikle naylondan yapılan kumaşlardan uzak durmalısınız. Çünkü naylon kumaşların kanserojen etkileri bulunmaktadır. Ayrıca cildinizde kaşıntıya ve terlemeye neden olabilirler. Bu nedenle özellikle pamuklu kumaşlardan üretilmiş olanları satın almalısınız. Pamuklu bayan atlet modelleri, teri kısa süre içerisinde emer ve sağlıklı kalmanızı sağlar.
  • Satın alacağınız atletin özellikle omuz kısmına dikkat etmelisiniz. Daha rahat bir atlet istiyorsanız askılı atlet almayı tercih edebilirsiniz. Yine askıları olmayan modellere ihtiyacınız varsa bu kez straplez atlet modelleri tam size göre diyebiliriz.
  • Atlet satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kıyafetiniz ile uyumudur. Özellikle beyaz bir tişört ya da gömlek giyecekseniz, atletinizi de aynı renkte tercih etmelisiniz. Çünkü siyah atlet beyaz gömleğinizin altından belli olacaktır. Bunun yanında geniş yakalı bir tişörtün içerisine giyeceğiniz dar yakalı atlet de aynı şekilde kötü bir görünüm ortaya koyacaktır. Bu nedenle kadın atlet modelleri arasından tercihte bulunurken mutlaka bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Siz de bayan atlet fiyatlarına göz atarak, dilediğiniz atleti satın alabilirsiniz.