title
title

Denim Guide

Yeni bir kot pantolon satın almak istediğinizde birçok farklı zorluk ile karşılaşabilirsiniz. En önemlisi de pantolon stiline ve bedenine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hatta ilk etapta bu kadar çok kot pantolon çeşidi olması da aklınızı karıştırabilir. Aralarından tercih yapabileceğiniz çok farklı stillerde kot pantolonlar bulunuyor. Peki, bunlar arasında nasıl doğru kot pantolonu bulabilirsiniz. Vena olarak; sizler için kot pantolon seçim rehberi hazırladık. Düz paça, dar kesim, geniş kesim gibi birçok farklı silüette sizlere yol göstermeyi amaçlıyoruz. A sınıfı bir kot pantolon arıyorsanız; öncelikle aşağıdaki rehbere göz atmanızda fayda var.

Jean Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Tercih ettiğiniz jean’i hangi ayakkabı ile giyeceğinizi ve tarzınızı düşünerek paça boyunu ayarlayabilirsiniz. Ayak bileğini ortaya çıkaran modeller modern olarak kabul ediliyor. Ancak bunlar her stile uyum sağlamıyor. Fit görünümlü bir jean için paça boyunun ayak bileği üzerine yığılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Ayakkabının üzerine gelecek kadar uzun olmamalıdır. Paça boyunun ayakkabıya en çok yarım cm kadar gelmesi idealdir.

Jean Pantolon Ne Kadar Dar Olmalı?

Dar kesim kot pantolon giyerken, içinde rahat edebileceğiniz kadar esnek bir kumaş olmasına da özen göstermelisiniz. Klasik bir jean satın alacaksanız, üst bacak bölümünün bir yanından tuttuğunuz zaman baş parmağınız kadar genişlik olması yeterli kabul edilir. Eğer ki jean üst bacak yanlarından en az 5 cm kadar tutuluyorsa, pantolonunuz bol demektir. Bu durumda ise pantolonunuz, salaş bir görüntü sergilemenizi sağlayacaktır.

Jean Bel Boyu Nasıl Olmalı?

Jean pantolonların diğer pantolonlara oranla bele daha iyi oturması beklenir. Kot pantolonun, kalçanın üst bölümüne tam şekilde oturduğundan emin olmalısınız. Eğildiğinizde jean, belinizden düşmemelidir. Ayrıca bel bölümünün ne çok sıkı ne de çok gevşek olmaması lazım. Böylece konforlu bir giyim deneyimi söz konusu olabilecektir.

Hangi Jean Rengi Seçilmeli?

Tercihiniz zamansız ve dört mevsim boyunca kullanılabilecek bir jean ise indigo renkleri en iyi seçim olacaktır. Açık mavi jean pantolon hem erkek hem de kadın kombinlerinin vazgeçilmezidir. Detayları çok daha iyi bir şekilde ortaya çıkaran açık mavi jean, stilinizi tamamlamanızı kolaylaştırır. Koyu mavi jean ise garanti bir stili teşvik eder.

Siyah jean ise her gardıropta mutlaka olmalı. Çünkü kurtarıcı bir parça olarak lanse edilir. Hem sıcak hem de soğuk mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilen siyah kot pantolon, her durumda giyilebilir ve her türlü üst giyim ürünüyle anında eşleşir. Siyah kot pantolonu sıradanlıktan çıkarmanın en kolay yolu ise slim-fit üst giyim ürünleri, botlar ve deri ceketlerle eşleştirmektir. Stilinizde cesaretinizi ön plana çıkarmayı düşünüyorsanız; beyaz jean pantolonlara şans verebilirsiniz. Beyaz jean sayesinde her türlü kombini öne çıkarabilir, eşsiz ve büyüleyici bir görüntü yakalayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR