Erkek Jean Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Jean pantolonlar; sadece kadınların değil, aynı zamanda erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği giyim ürünlerindendir. Ancak erkek jean modelleri, kadınlar için üretilenlere göre farklılık gösterir. Sezon içerisinde üretilen jean pantolonların modelleri genellikle aynıdır. Ancak ufak tefek değişiklikler yapılarak piyasaya sürülürler.

 

Son yıllarda kadın jean modelleri oldukça çeşitleniyor. Buna paralel olarak erkek jean pantolon modellerinde de değişiklikler yaşanıyor. Bu duruma verilebilecek en dikkat çekici örnek ise erkek slim fit jeanleridir. Peki, erkeklerin jean pantolon seçerken dikkat etmeleri gereken noktalar hangileridir?

 

Erkek Jean Seçimi

 

Vücut Tipi

 

Jean pantolonlar, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Günlük hayatta ya da iş yerinde kullanılabilen bu giyim ürünlerini tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar arasında en önemli olanı kişinin vücut şeklidir. Giyim ürünü seçerken sadece kadınların değil, aynı zamanda erkeklerin de vücut tiplerini göz önünde bulundurmaları gerekir.

 

Erkek denim pantolon seçiminde daha önce de söylediğimiz gibi vücut tipi oldukça önemlidir. Eğer bacaklarınız kalınsa rahat kalıp jean pantolon modellerini tercih etmenizde yarar bulunmaktadır. Dar kesim ve likralı jean pantolonları tercih ederseniz, pantolon üzerinizde hoş durmayacağı gibi aynı zamanda siz de rahat edemeyebilirsiniz. Ancak vücudunuz ile uyumlu bir pantolon tercih edecek olursanız, hem uyumlu bir görüntü ortaya koyarsınız hem de ürünün içerisinde rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

 

Bunların yanında eğer daha ince bacaklara sahipseniz slim fit jean modelleri tam da size göre olur. Özellikle üniversite düzeyinde erkek öğrenciler tarafından tercih edilen bu ürünün seçiminde ayrıca dikkatli olunması gerekir. Çünkü slim fit pantolonların esnek bir yapıya sahip olmaları zorunludur. Bu nedenle erkek jean satın alırken likralı jean pantolonlar arasından tercih yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Pantolonun Kumaşı

 

Erkek jean satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu ise jean kumaşın kalitesidir. Özellikle kumaşı sağlam ve esnek olmayan jean modellerinden uzak durmalısınız. Daha sık ve tok kumaşa sahip jeanleri satın almaya özen gösterirseniz, pantolonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz.