Erkek Denim Ceket Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kot ceketler, sadece kadınların değil aynı zamanların erkeklerin de vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alıyor. Ancak kişiler, kot ceketleri nasıl kombinleyecekleri konusunda kararsız kalabiliyor. Erkek ceket modelleri arasında yer alan denim ceketleri satın alırken dikkatli davranırsanız, kıyafetleriniz ile ceketinizi kombinlerken sıkıntı çekmezsiniz. Peki, erkek denim ceket seçiminde nelere dikkat edilmeli?

 

Erkek Denim Ceket Seçimi

 

Doğru Rengi Seçin

 

Kot ceket seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör ceketin rengidir. Mavi denim ceket oldukça klasik bir seçenektir. Ancak erkek kot ceket modelleri arasında farklı renk seçenekleri de yer almaktadır. Bu seçenekler arasında beyaz kot ceketler de yer almaktadır. Eğer kombinlerinizde taze bir dokunuş istiyorsanız, beyaz erkek denim ceket leri satın alabilirsiniz.

 

Taşlanmış Olanları da İnceleyin

 

Özellikle klasik erkek ceket modelleri nden sıkıldıysanız, taşlanmış kot ceketleri satın alabilirsiniz. Ayrıca açık renk taşlamaların kombinlenmesi oldukça kolaydır. Günlük kombinler için oldukça ideal olan bu ceketleri aynı zamanda gece dışarıya çıkarken şık bir parça ile kombinleyebilir, etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

Astar İsteyip İstemediğinize Karar Verin

 

Astarsız erkek denim ceket ler trend kombinler ile çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak özellikle soğuk kış günlerinde kot ceket giymeyi tercih edenlerdenseniz kesinlikle astarlı olanları satın almalısınız. Tüylü astara sahip kot ceketler, soğuk kış günlerinde sizi sıcak tutacaktır. Ayrıca olduğunuzdan biraz daha kilolu görünebilirsiniz. Fakat kış mevsiminde ne giyerseniz giyin biraz daha kilolu görünmeniz çoğu zaman kaçınılmazdır.

 

Denim Ceketin Kesimine Dikkat Edin

 

Erkek ceket modelleri arasında yer alan denim ceketlerin pek çok kesimi vardır. Çoğunlukla kalçaya kadar inen erkek denim ceketleri, şık görünmenizi sağlayacaktır. Yine bunun yanında daha uzun modelleri tercih edecekseniz daha kilolu görünmeyi de göze almalısınız. Ayrıca çok kısa kot ceketler de hoş bir görünüm ortaya koymayabilir. Bu nedenle bedeninize en uygun kesimdeki modeli satın almaya özen göstermelisiniz.

 

Bunların yanında erkek kot ceket seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise ceketin detaylarıdır. Mümkün olduğunda birkaç cepten fazla cebe sahip ceketleri satın almayın.